Technologie

PROJEKTOWANIE


 

Kluczową w działaniach produkcyjnych Neo-Spiro jest praca biura projektowego. To tutaj powstają projekty ułatwiające realizację pomysłów produktowych i marketingowych.


Znajomość technologii i cyfrowego języka obrabiarek CNC daje efekty w postaci produktów nieosiągalnych dla firm wyspecjalizowanych w jednej technologii. Projektanci fotografują i opracowują graficznie materiały reklamowe.

 

STOLARSTWO


 

Fabryka „Neo-Spiro” posiada maszyny do obróbki drewna litego, MDF, sklejki i tworzyw.

To konwencjonalne strugarki, piły formatowe i taśmowe, szlifierki, jak również lakiernia natryskowa z suszarnią.

 

Wsparcie tych technologii o plotery frezujące CNC pozwala na obróbkę materiału bez ograniczeń kształtu, formatu i grubości. Wynikiem pracy stolarni jest seria zabawek edukacyjnych, świeczniki, dekoracje i meble z drewna olchowego i dębowego.

Współpraca z wydziałem metaloplastyki daje kolekcję produktów łączących drewno i metal: ciepło olejowanej olchy z niepowtarzalnym deseniem rdzewionej blachy.

 

Firma wykonuje usługi w zakresie stolarstwa, wykrawania kształtów w sklejce, tworzywach i aluminium, lakierowania, nadruku UV na twardych podłożach.

 

METALOPLASTYKA


 

Fabryka Rzeczy Ładnych „Neo-Spiro” posiada w swej strukturze wydział plastycznej obróbki blach wspierany przez zakład ślusarski.

Wytwarzane tu produkty cechuje wysoka precyzja wykrawania kształtów z blach czarnych i nierdzewnych osiągana przez zastosowanie techniki laserowej. Walcowanie i krawędziowanie wzbogacają możliwości produkcyjne. Elementy z drutu i blach łączy się przez spawanie, zgrzewanie i nitowanie. Firma stosuje wykończenia powierzchni przez lakierowanie proszkowe, cynkowanie galwaniczne i ogniowe oraz rdzewienie.


Innowacyjna jest możliwość zadrukowania powierzchni blachy w technologii UV. Neo-Spiro wykonuje usługi technologiczne w zakresie: wykrawania laserowego, walcowania, krawędziowania, cięcia profili i drutu, nitowania, spawania i zgrzewania.

Wydział blach wyposaża zakład produkcji świec Neo-Spiro w unikatowe formy. Dla potrzeb rynku reklamy produkty można znakować przez wypalanie logo.

 

ŚWIECARSTWO


 

Firma "Neo-Spiro" produkuje świece i lampiony wykonane z wosku parafinowego.Specyfiką tych produktów jest technika odlewania wosku w unikalnych formach. Są one wykonane w naszym dziale blachy. Również świeczniki "Na wymiar" są tam produkowane. Długotrwały i intensywny aromat, wiele różnych kolorów i dekoracji, takich jak muszle, rośliny lub kwiaty zanurzone w parafinie czynią świece wyjątkowymi.


Parafinowe latarnie to puste formy, gdzie wymienny tealight jest źródłem światła. Co więcej, wykorzystanie techniki frezowania CNC pozwala nadać latarniom dekoracyjny, motyw ażurowy lub logotypów.